Eseménynaptár

Eseménynaptár

2018/2019-es tanév

szeptember 3. hétfő

7:45: tanévnyitó ünnepély a 9. (NYEK-KNY) évfolyamnak

7:45 három osztályfőnöki óra a 9-10. évfolyamnak

10:20 három osztályfőnöki óra a 11-12. évfolyamnak és a szakképzősöknek

szeptember 5. szerda

Jelentkezési határidő az őszi érettségire

szeptember 7-9.

péntek - vasárnap

Gólyatábor – Velence

(gólyáknak 1-3. óra megtartva, utána indulás a táborba)

szeptember 12. szerda

 

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:30 SZK értekezlet

17:30 Szülői értekezletek

szeptember 13-14.csütörtök-péntek

Végzős osztályok fakultatív kirándulásai

szeptember 14. péntek

OKTV jelentkezési határidő

szeptember 17. hétfő

8:25 Tűzriadó próba (tervezett)

Új osztályok törzslapjainak, bizonyítványainak leadása

szeptember 25-27.

Újpesti beiskolázási börze

szeptember 26. szerda

14:30 Diákközgyűlés (tanácsterem)

október

ingyenes LanguageCert próbanyelvvizsga

október

Halloween + Thanksgiving angolos rendezvény

október 1-5.

OKJ-s vizsgák

október 3. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete (tanácsterem)

október 5. péntek

11:50 Megemlékezés az aradi vértanúkról (rádióműsor)

16:00 Gólyaparti

október 8. hétfő

Mercedes gyár (kirándulás) (terv)

október 8-12. hétfő- péntek

október 9. kedd

október 12. péntek

a felvételiig minden pénteken

9:00 Nyitott kapuk

17:00 Nyitott kapuk

17:00 Nyitott kapuk

9:00 pót Nyitott kapuk

október 13. szombat

október 22. hétfő ledolgozása (rövidített órák)

október 15. hétfő

Érettségi – emelt és középszintű írásbeli vizsgák kezdete

8:00 magyar nyelv és irodalom

október 16. kedd

8:00 matematika

október 17. szerda

8:00 történelem

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:00-18:00 Szülői fogadónap

október 18. csütörtök

8:00 angol nyelv

október 19. péntek

8:00 ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyak

13:00 Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (okt. 23.) – udvar

1-7. óra megtartva (rövidített csengetési rend)

október 24. szerda

8:00 német nyelv

október 25. csütörtök

8:00 informatika

október 29. hétfő

14:00 fizika

október 29.- november 2. (szünet előtti utolsó tanítási nap: okt. 26. péntek; szünet utáni első tanítási nap: nov. 5. hétfő)

Őszi szünet

november

 „Akadémikusok” – koszorúzás

november

német nyelvi verseny

november

véradás (terv)

november 5. hétfő

14:00 OKTV Történelem

november 6. kedd

15:00 Készségfejlesztő foglalkozás – felkészítés a felvételire 8. osztályosoknak (a 8 alkalmas képességfejlesztő tanfolyam első napja)

november 7. szerda

14:00 OKTV Informatika II.

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete (tanácsterem)

november 10. szombat

nov 2. ledolgozása (tanítási szünet)

november 12. hétfő

14:00 OKTV Angol nyelv

november 13. kedd

11:50 A magyar nyelv napja (rádióműsor)

14:00 OKTV Matematika

november 15. csütörtök

14:00 OKTV fizika

november 19-23.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák

november 21. szerda

14:00 OKTV Informatika I.

14:15-15:15 Kerületi versmondó verseny helyi fordulója

16:00-18:00 Szülői fogadónap

18:00 SZK értekezlet (tanácsterem)

november 23. péntek

OKM mérés adatrögzítésének befejezése

november 26. hétfő

14:00 OKTV Német nyelv

november 26-30.

A 9. évfolyamos osztályokban tanító tanárok osztályonkénti megbeszélése, értékelés (pontos időpont az osztályfőnökkel egyeztetve)

november 28. szerda

15:00 DÖK-gyűlés (tanácsterem) (tervezett)

december

Bécsi adventi kirándulás

december 1. szombat

december 24. ledolgozása (rövidített órák)

december 5. szerda

13:40-től Szalagavató táncpróba külön beosztás szerint – tervezett

december 7. péntek

Jelentkezési határidő a központi írásbeli felvételi vizsgára (8. oszt.)

18:00 Szalagavató bál (Jégpalota)

december 15. szombat

december 31. ledolgozása (tanítási szünet)

december 21. péntek

1-4 óra megtartva, rövidített csengetési rend

11:00 Dolgozói óévbúcsúztató

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

december 24. – január 2. (szünet előtti utolsó tanítási nap dec. 21. péntek, szünet utáni első tanítási nap jan. 3. csütörtök)

Téli szünet

január

német versmondó verseny (iskolai forduló)

január

Ágazati OSZTV-k előválogatók

január 9. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

január 9.- április 26 .

A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata

(NETFIT – adatfeltöltés: május 31-ig)

január 15. kedd

Az iskolai előkészítő utolsó napja

január 19. szombat

10:00 Központi írásbeli felvételi vizsga (8. oszt.)

január 22. kedd

11:50 A magyar kultúra napja (rádióműsor)

január 24. csütörtök

12:00-ig jegylezárás

14:00 Pót központi felvételi vizsga (8. oszt.)

január 25. péntek

A tanítási év első félévének vége

1-7. óra megtartva, rövidített csengetési rend

13:30 osztályozó konferencia

február

német versmondó verseny (kerületi forduló)

február 1. péntek

Félévi értesítők kiosztásának utolsó napja

16:00 Táncház (táncvizsga)

február 6. szerda

Rövidített csengetési rend (1-8. óra)

14:15 Félévi nevelési értekezlet

február 13. szerda

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:30 SZK értekezlet

17:30 Szülői értekezletek

február 15. péntek

Jelentkezési határidő az érettségi vizsgára, OKJ-s vizsgára és a felsőfokú továbbtanulásra

február 21. csütörtök

Szóbeli felvételi vizsga (8.oszt.)

Tanítás nélküli munkanap

febr. 22-23.

OSZTV

február 25. hétfő

11:50 Megemlékezés a kommunizmus diktatúrájának áldozatairól (rádióműsor)

február 25. – március 1.

„Pénz7” – pénzügyi és vállalkozói témahét

február 27. szerda

14:30 Második (pót) szóbeli felvételi vizsga (8.oszt.)

március

ingyenes LanguageCert próbanyelvvizsga

március

német kisebbségi önkormányzat versenye

március

ÁSZÉV első online fordulók

március 6. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

március 14. csütörtök

13:00 Megemlékezés nemzeti ünnepünkről

(március 15.) - udvar

1-7. óra megtartva, rövidített csengetési rend

13:30 Nevelőtestületi értekezlet (beisk. terv)

március 18-22.

„Fenntarthatósági Témahét”

március 20. szerda

16:00-18:00 Szülői fogadónap

április

ÁSZÉV-döntők

április

műfordítő verseny – Creative Writing

április

véradás (tervezett)

április 3. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

április 8-12.

„Digitális Témahét”

április 11. csütörtök

11:50 A költészet napja (rádióműsor)

április 16. kedd

11:50 Megemlékezés a holocaust áldozatairól (rádióműsor)

április 18.- április 23. (szünet előtti utolsó tanítási nap április 17. szerda, szünet utáni első tanítási nap április 24. szerda)

Tavaszi szünet

április 24. szerda

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:00-18:00 Szülői fogadónap 9-10-11. évf.

április 25. csütörtök

1-3. óra megtartva, rövidített csengetési rend

9:55-től Diáknap

április 30. kedd

12:00-ig jegylezárás a végzős osztályokban

május 1. szerda

Munkaszüneti nap

május 2. csütörtök

1-8.óra rövidítve

14.00 értekezlet az érettségi felügyeletekről

14:30 Osztályozó konferencia a végzős osztályoknak

19:00 Kerületi fáklyás ballagás

május 3. péntek

16:00 Ballagás

május 6. hétfő

 

Emelt és középszintű írásbeli érettségik kezdete

8:00 magyar (nincs tanítás)

-1. szülői értekezlet

május 7. kedd

8:00 matematika (nincs tanítás)

május 8. szerda

8:00 történelem

Vizsganap; Múzeumi nap

május 9. csütörtök

8:00 angol nyelv

május 9-10.

Tanulmányi kirándulások

május 10. péntek

8:00 német nyelv

május 13. hétfő

8:00 informatika emelt szint

május 14. kedd

10:00 informatika ágazat OKJ központi írásbeli

május 15. szerda

8:00 ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyak emelt és középszint

május 16. csütörtök

8:00 informatika közép

10:00 gépész ágazat OKJ központi írásbeli

május 17. péntek

Végzősök bizonyítványainak leadása aláírásra

május 20. hétfő

8:00 fizika

május 22. szerda

10:00 villamos ágazat OKJ központi írásbeli

május 29. szerda

Országos kompetenciamérés a 10. évfolyamon

10. A-G, 9. B, C, I, E-F, 10. D, 2/10. H

Vizsganap

június 4. kedd

11:50 A nemzeti összetartozás napja (rádióműsor)

június 5-13.

Szóbeli emelt szintű érettségik

június 7. péntek

Pedagógusnap

Tanítás nélküli munkanap

június 10. hétfő

Pünkösd – munkaszüneti nap

június

OKJ-s szóbeli vizsgák (külön beosztás szerint)

június 13. csütörtök

12:00-ig jegylezárás

június 14. péntek

Utolsó tanítási nap; 1-3 óra rövidítve megtartva

10:00 Osztályozó konferencia

június 17. hétfő

ÚMSzKI Diákdíj pályázatának beadási határideje

június 17-28.

Középszintű szóbeli érettségi (külön beosztás szerint)

június 19. szerda

Bizonyítványok leadása aláírásra

június 20. csütörtök

16:00 Beiratkozás, „nulladik” szülői értekezlet

június 24. hétfő

18:00 Tanévzáró ünnepély

június 25. kedd

17:00 Ünnepélyes oklevélosztás

július 2. kedd

9:00 Záró értekezlet

Ui.: vizsgabeosztás külön vizsgarendben; 

az eseménynaptár módosulhat a BMSZC programjához igazodva

Eseménynaptár

2018/2019-es tanév

szeptember 3. hétfő

7:45: tanévnyitó ünnepély a 9. (NYEK-KNY) évfolyamnak

7:45 három osztályfőnöki óra a 9-10. évfolyamnak

10:20 három osztályfőnöki óra a 11-12. évfolyamnak és a szakképzősöknek

szeptember 5. szerda

Jelentkezési határidő az őszi érettségire

szeptember 7-9.

péntek - vasárnap

Gólyatábor – Velence

(gólyáknak 1-3. óra megtartva, utána indulás a táborba)

szeptember 12. szerda

 

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:30 SZK értekezlet

17:30 Szülői értekezletek

szeptember 13-14.csütörtök-péntek

Végzős osztályok fakultatív kirándulásai

szeptember 14. péntek

OKTV jelentkezési határidő

szeptember 17. hétfő

8:25 Tűzriadó próba (tervezett)

Új osztályok törzslapjainak, bizonyítványainak leadása

szeptember 25-27.

Újpesti beiskolázási börze

szeptember 26. szerda

14:30 Diákközgyűlés (tanácsterem)

október

ingyenes LanguageCert próbanyelvvizsga

október

Halloween + Thanksgiving angolos rendezvény

október 1-5.

OKJ-s vizsgák

október 3. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete (tanácsterem)

október 5. péntek

11:50 Megemlékezés az aradi vértanúkról (rádióműsor)

16:00 Gólyaparti

október 8. hétfő

Mercedes gyár (kirándulás) (terv)

október 8-12. hétfő- péntek

október 9. kedd

október 12. péntek

a felvételiig minden pénteken

9:00 Nyitott kapuk

17:00 Nyitott kapuk

17:00 Nyitott kapuk

9:00 pót Nyitott kapuk

október 13. szombat

október 22. hétfő ledolgozása (rövidített órák)

október 15. hétfő

Érettségi – emelt és középszintű írásbeli vizsgák kezdete

8:00 magyar nyelv és irodalom

október 16. kedd

8:00 matematika

október 17. szerda

8:00 történelem

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:00-18:00 Szülői fogadónap

október 18. csütörtök

8:00 angol nyelv

október 19. péntek

8:00 ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyak

13:00 Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (okt. 23.) – udvar

1-7. óra megtartva (rövidített csengetési rend)

október 24. szerda

8:00 német nyelv

október 25. csütörtök

8:00 informatika

október 29. hétfő

14:00 fizika

október 29.- november 2. (szünet előtti utolsó tanítási nap: okt. 26. péntek; szünet utáni első tanítási nap: nov. 5. hétfő)

Őszi szünet

november

 „Akadémikusok” – koszorúzás

november

német nyelvi verseny

november

véradás (terv)

november 5. hétfő

14:00 OKTV Történelem

november 6. kedd

15:00 Készségfejlesztő foglalkozás – felkészítés a felvételire 8. osztályosoknak (a 8 alkalmas képességfejlesztő tanfolyam első napja)

november 7. szerda

14:00 OKTV Informatika II.

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete (tanácsterem)

november 10. szombat

nov 2. ledolgozása (tanítási szünet)

november 12. hétfő

14:00 OKTV Angol nyelv

november 13. kedd

11:50 A magyar nyelv napja (rádióműsor)

14:00 OKTV Matematika

november 15. csütörtök

14:00 OKTV fizika

november 19-23.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák

november 21. szerda

14:00 OKTV Informatika I.

14:15-15:15 Kerületi versmondó verseny helyi fordulója

16:00-18:00 Szülői fogadónap

18:00 SZK értekezlet (tanácsterem)

november 23. péntek

OKM mérés adatrögzítésének befejezése

november 26. hétfő

14:00 OKTV Német nyelv

november 26-30.

A 9. évfolyamos osztályokban tanító tanárok osztályonkénti megbeszélése, értékelés (pontos időpont az osztályfőnökkel egyeztetve)

november 28. szerda

15:00 DÖK-gyűlés (tanácsterem) (tervezett)

december

Bécsi adventi kirándulás

december 1. szombat

december 24. ledolgozása (rövidített órák)

december 5. szerda

13:40-től Szalagavató táncpróba külön beosztás szerint – tervezett

december 7. péntek

Jelentkezési határidő a központi írásbeli felvételi vizsgára (8. oszt.)

18:00 Szalagavató bál (Jégpalota)

december 15. szombat

december 31. ledolgozása (tanítási szünet)

december 21. péntek

1-4 óra megtartva, rövidített csengetési rend

11:00 Dolgozói óévbúcsúztató

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

december 24. – január 2. (szünet előtti utolsó tanítási nap dec. 21. péntek, szünet utáni első tanítási nap jan. 3. csütörtök)

Téli szünet

január

német versmondó verseny (iskolai forduló)

január

Ágazati OSZTV-k előválogatók

január 9. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

január 9.- április 26 .

A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata

(NETFIT – adatfeltöltés: május 31-ig)

január 15. kedd

Az iskolai előkészítő utolsó napja

január 19. szombat

10:00 Központi írásbeli felvételi vizsga (8. oszt.)

január 22. kedd

11:50 A magyar kultúra napja (rádióműsor)

január 24. csütörtök

12:00-ig jegylezárás

14:00 Pót központi felvételi vizsga (8. oszt.)

január 25. péntek

A tanítási év első félévének vége

1-7. óra megtartva, rövidített csengetési rend

13:30 osztályozó konferencia

február

német versmondó verseny (kerületi forduló)

február 1. péntek

Félévi értesítők kiosztásának utolsó napja

16:00 Táncház (táncvizsga)

február 6. szerda

Rövidített csengetési rend (1-8. óra)

14:15 Félévi nevelési értekezlet

február 13. szerda

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:30 SZK értekezlet

17:30 Szülői értekezletek

február 15. péntek

Jelentkezési határidő az érettségi vizsgára, OKJ-s vizsgára és a felsőfokú továbbtanulásra

február 21. csütörtök

Szóbeli felvételi vizsga (8.oszt.)

Tanítás nélküli munkanap

febr. 22-23.

OSZTV

február 25. hétfő

11:50 Megemlékezés a kommunizmus diktatúrájának áldozatairól (rádióműsor)

február 25. – március 1.

„Pénz7” – pénzügyi és vállalkozói témahét

február 27. szerda

14:30 Második (pót) szóbeli felvételi vizsga (8.oszt.)

március

ingyenes LanguageCert próbanyelvvizsga

március

német kisebbségi önkormányzat versenye

március

ÁSZÉV első online fordulók

március 6. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

március 14. csütörtök

13:00 Megemlékezés nemzeti ünnepünkről

(március 15.) - udvar

1-7. óra megtartva, rövidített csengetési rend

13:30 Nevelőtestületi értekezlet (beisk. terv)

március 18-22.

„Fenntarthatósági Témahét”

március 20. szerda

16:00-18:00 Szülői fogadónap

április

ÁSZÉV-döntők

április

műfordítő verseny – Creative Writing

április

véradás (tervezett)

április 3. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

április 8-12.

„Digitális Témahét”

április 11. csütörtök

11:50 A költészet napja (rádióműsor)

április 16. kedd

11:50 Megemlékezés a holocaust áldozatairól (rádióműsor)

április 18.- április 23. (szünet előtti utolsó tanítási nap április 17. szerda, szünet utáni első tanítási nap április 24. szerda)

Tavaszi szünet

április 24. szerda

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:00-18:00 Szülői fogadónap 9-10-11. évf.

április 25. csütörtök

1-3. óra megtartva, rövidített csengetési rend

9:55-től Diáknap

április 30. kedd

12:00-ig jegylezárás a végzős osztályokban

május 1. szerda

Munkaszüneti nap

május 2. csütörtök

1-8.óra rövidítve

14.00 értekezlet az érettségi felügyeletekről

14:30 Osztályozó konferencia a végzős osztályoknak

19:00 Kerületi fáklyás ballagás

május 3. péntek

16:00 Ballagás

május 6. hétfő

 

Emelt és középszintű írásbeli érettségik kezdete

8:00 magyar (nincs tanítás)

-1. szülői értekezlet

május 7. kedd

8:00 matematika (nincs tanítás)

május 8. szerda

8:00 történelem

Vizsganap; Múzeumi nap

május 9. csütörtök

8:00 angol nyelv

május 9-10.

Tanulmányi kirándulások

május 10. péntek

8:00 német nyelv

május 13. hétfő

8:00 informatika emelt szint

május 14. kedd

10:00 informatika ágazat OKJ központi írásbeli

május 15. szerda

8:00 ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyak emelt és középszint

május 16. csütörtök

8:00 informatika közép

10:00 gépész ágazat OKJ központi írásbeli

május 17. péntek

Végzősök bizonyítványainak leadása aláírásra

május 20. hétfő

8:00 fizika

május 22. szerda

10:00 villamos ágazat OKJ központi írásbeli

május 29. szerda

Országos kompetenciamérés a 10. évfolyamon

10. A-G, 9. B, C, I, E-F, 10. D, 2/10. H

Vizsganap

június 4. kedd

11:50 A nemzeti összetartozás napja (rádióműsor)

június 5-13.

Szóbeli emelt szintű érettségik

június 7. péntek

Pedagógusnap

Tanítás nélküli munkanap

június 10. hétfő

Pünkösd – munkaszüneti nap

június

OKJ-s szóbeli vizsgák (külön beosztás szerint)

június 13. csütörtök

12:00-ig jegylezárás

június 14. péntek

Utolsó tanítási nap; 1-3 óra rövidítve megtartva

10:00 Osztályozó konferencia

június 17. hétfő

ÚMSzKI Diákdíj pályázatának beadási határideje

június 17-28.

Középszintű szóbeli érettségi (külön beosztás szerint)

június 19. szerda

Bizonyítványok leadása aláírásra

június 20. csütörtök

16:00 Beiratkozás, „nulladik” szülői értekezlet

június 24. hétfő

18:00 Tanévzáró ünnepély

június 25. kedd

17:00 Ünnepélyes oklevélosztás

július 2. kedd

9:00 Záró értekezlet

Ui.: vizsgabeosztás külön vizsgarendben;

az eseménynaptár módosulhat a BMSZC programjához igazodva

GB DE HU